A Georgikon Kar kutatási-fejlesztési tevékenysége
A Pannon Egyetem keszthelyi Georgikon Kara sok évtizedes kutatási és fejlesztési tevékenysége eredményeként az agrárkutatás egyik nemzetközileg is elismert, hazai fellegvára. A karon hosszú múltra visszatekintő tudományos ismeretszerzésnek és alkotómunkának az agrártudományok, valamint a kapcsolódó diszciplínák területén vannak tradíciói és olyan nemzeti értéket képviselő, felhalmozott tudásbázisa, amelyre stabilan épült fel a fejlődés modern kihívásaihoz igazodó inter- és multidiszciplínáris K+F stratégia.
Az agrárium egész területét lefedő kutatási portfólió a kor követelményeihez igazodva alakult, változott. A tudományos tevékenység főbb területeit a doktori iskolákban folyó tudományos műhelymunka iránya szabta meg. A Karon a PhD doktor képzés a Festetics Doktori Iskolában zajlik. Gazdaságtudományi területen (a Gazdaságtudományi Karral együttműködve) a Gazdálkodás- és szervezéstudományok Doktori Iskola is fogad georgikonos hallgatókat Veszprémben.
A kutatási-fejlesztési stratégiai főirányai:
- Genetikai alapok fejlesztése hagyományos és biotechnológiai módszerekkel
- Integrált és környezetbarát növénytermesztési és növényvédelmi technológiák kifejlesztése a fenntartható fejlődés érdekében,
- A Balaton és az agrártermelés kapcsolatának vizsgálata.
A Georgikon Kar a K+F stratégiai alapfeladatait, valamint egyéb tudományos irányokban vállat szerepét 9 tanszéki és 1 intézeti kutatóműhely tudás bázisán és infrastrukturális hátterével valósítja meg:
- Agrárműszaki Tanszék
- Állattudományi Tanszék
- Gazdasági, Társadalomtudományi és Vidékfejlesztési Tanszék
- Gazdaságmódszertani Tanszék
- Kertészeti Tanszék
- Meteorológia és Vízgazdálkodás Tanszék
- Növénytermesztéstani és Talajtani Tanszék
- Növénytudományi és Biotechnológiai Tanszék
- Növényvédelmi Intézet
- Talajtani és Környezetinformatikai Tanszék
A Georgikon Kar tudományos tevékenysége szervesen kapcsolódik a Festetics Imre Bioinnovációs Központ és Burgonyakutatási Központ kutatóműhelyeihez.